A levlistára itt lehet feliratkozni:
http://www.ideje.hu/mailman/listinfo/penz_ideje.hu
Tudnivalók
Aki már megtanulta az információt (tematikusan !) rendszerezni, annak inkább ezen "wiki" használata javasolt. a levlista helyett.
Mégis lehetnek olyan helyzetek, amikor a levlista üzemeltetése megtérül.
- átmeneti zavar a tiki üzemelésében, ill. költözés, egyéb változás
- fontosabb események hirdetése
- addig, amíg valaki nem tanulja meg az információt tematikusan rendszerezni, addig a levlista szerény, de könnyen használható kommunikációs lehetõséget biztosít számára
- esetleg valaki technikai okból nem tudja rendszeresen elérni a webet, levelet viszont tud fogadni.
- ha csak néha tud csatlakozni (drága mobilos kapcsolat), akkor is le tudja tölteni az oldalakat, és tud helyileg jegyzetelni, csak a szerkesztés felküldéséhez kell pár perc "online" kapcsolat
- az információ ("oldalak") tárolására a monotone verziókövetõ rendszer (vagy ahhoz hasonló, pl. git) sokkal alkalmasabb lesz, mint a központi wiki server. De annak használatát még kevesebben ismerik (pedig nem különösebben nehéz, csak programot kell telepíteni, míg a wiki eléréséhez csak egy böngészõ kell)
- létezik olyan rendszer, hogy a tartalmat elosztott verziókövető rendszerben tárolja, szinkronizálja (igen: pl. a monotone biztos; a mercurial is ?)
- de a tartalom kezelése (megjelenítés, szerkesztés) egy egységes wiki-szerű rendszerben jelenik meg? Szinte bármilyen tartalomszerkesztõ ! HTML ill. XML szerkesztõk ? Openoffice ? Amit csak akarsz ! Csak nem "egybeépítve" kell keresni a verziókövetõvel, ez egyébként két különálló feladat. Egy jó verziókövetõ akkor is jó, akármilyen tartalommal dolgozik. A megjelenítõ pedig nem nagyon kell tudjon a revision-okrol. Bár a grafikus diff-merge néha kell, ilyen is akad pár. Ha a tartalomkezelõ legalább 2 verziót egymás mellett tud diff-mutatni, és merge-elni, az már kiválóan megteszi.
Levlista Etikett
- a szokásos netikett érvényes (pl. Négyesi Karcsi fordításában ?).
- Nem hasznos információ az, hogyan "nem lehet" valamit megcsinálni
- az érdekes, hogyan lehet ! Minden értelmes javaslat az "... formában könnyebben érthetõ ", "... formában jobban ellenõrizhetõ", ... stb. Mindig az a lényeg, mit hogyan lehetne jobban csinálni, nem pedig az, hogy hogyan nem lehet !
- Következésképp mindig pontosan meg kell mondani, hogy mit akarunk jobbá tenni. Az "...egész hülyeség" és ehhez hasonó konstruktivitási szintû hozzászólások értelmetlenek. Nem érdemes válaszolni sem rá. Az ilyeneket a wiki-bõl is töröljük (csak a megjegyzésben jelezzük).