Login |
NapKollektorTukorLásd NapKollektor Napkollektorhoz tükör A prototípushoz 0.5mm-es KO33 1.4301-es lézerfóliás lemezt használunk, 200 x 33.2 cm-es csíkokra vágtuk fel, melyeket parabola alakra hajtottunk és görgõzve hajlított zártszelvény keretre szereltünk. Próbaképpen egy dobozra fókuszáltuk vele a napfényt. Ebből 9-et vagy 8-at fogunk egy mozgatható keretre szerelni, ami a napot követni tudja. Kb. 40x20cm-es foltba kívánjuk gyűjteni a hőt, amivel AbszorpciosHutogep -et lehetne üzemeltetni, mi gőzturbinával elektromos áramot kívánunk fejleszteni ill. kísérletekhez használni. img src="http://www.ideje.hu/images/Energy/NapTukrok_m/Naptukrok_2896.jpg"
Az elektrokémiai felületkialakítás drága Ha üvegszálas poliészter tükröket csinálunk (hatszög vagy négyzet alakú), akkor a felület kialakítása nagyon drága.
Ez pontosan 10x annyi, mint a tükörfényes 0.5mm-es saválló lemez. Lehet, hogy valamivel olcsóbban is lehetne, de ez akkor is nagyon sok. Uveg-foncsor "A tavcso vilaga" konyv leirja az uveg hazi ezustozeset. Iparilag vakumban Al-ot gozologtetnek a feluletre, ami sokkal tartosabb. Kulonosen ha a hatuljara gozologtetik, akkor viszont az uveg miatt veszteseg lep fel. A foncsorozassal a tovabbiakban mindenkeppen foglalkozni kell. Sikuvegarak ? Profik valamilyen muanyagra impregnáltak valamit ... http://www.youtube.com/watch?v=4h9FLvj2ZJM TeslaTurbina vagy lapátos lehet ez ? A nagy telepeken általában valami gagyi mûanyagra (gondolom hátul bordázott, fröccsöntött) viszik fel a tükörfelületet.
Rozsdamentes ill. saválló acél Ferroglobus (nyitva 8-14h) (egy vásárlás min 50eFt + AFA. Nem vágják fel a táblát ! Szállítás Bp-en 6eFt, vidéken + N Ft / km.):
5-20m2-el már el is lehet indulni.
Megcsinálni a forgatóberendezést és a sínt (aminek sugara nincs közvetlen összefüggésben a fókusztávolsággal ha a kohó rész a kollektorra van szerelve -kicsiben ez látszik praktikusnak. Ha álló toronyra, akkor perzse igen - nagyban meg ez a praktikus.) .
Alutechnikánál vágnak.
|